Nichicon UCY2V470MHD1TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+168%
Stock
98,772
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
510 mA
425 mA
425 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.924 mm
26.924 mm
相关零件
United Chemi-ConEKXJ451ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ421ELL470ML25S
Cap Aluminum 47uF 420V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUCY2G470MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
United Chemi-ConEKXJ401ELL470MK30S
47uF 400V ±20% 1.1375A@100kHz Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
47¦ÌF 350V ¡À20% 5mm 12000h@ 105¡ãC 1.02A@ 100 kHz,510mA@ 120Hz 12.5mm*25mm*26.5mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 510mA 12000h 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH