Nichicon UCY2E470MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet6 页3 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UCY2E470MHD3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
8,108
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
490 mA
490 mA
490 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
相关零件
NichiconUCY2D470MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 250V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUCA2E470MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 250V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXG251ELL470MK20S
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 390mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG201ELL470MK20S
Cap Aluminum Lytic 47uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 390mA 10000h 105°C Bulk
描述
47uF 250V 卤20% 490mA@120Hz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
47 F 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount