Nichicon UCL1A330MCL1GS
33uF 10V 120mA@120Hz 卤20% SMD, D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
element14 APAC
Newark
Nichicon SCT
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
360 mΩ
700 mΩ
700 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
120 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFP1A330AR
Panasonic EEEFP1A330AR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-FK1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HB1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMZA100ADA330MD61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20%( 4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWD 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierAFK336M10C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 10V, 20%, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33Uf, 10V, 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Cl; Capacidad:33Μf; Tensión Nominal:10V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:5Mm; Resistencia Esr:-; Altura:5.8Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UCL1A330MCL1GS
CAPACITOR ALUM ELEC, 33UF, 10V, 20%, SMD; Product Range:NICHICON - CL Series; Capacitance:33µF; Voltage Rating:10V; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Diameter:5mm; ESR:-; Height:5.8mm; Ripple Current AC:240mA; Packaging:Cut Tape