Nichicon UWD1A330MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWD 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,386
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
700 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
75 mA
160 mA
160 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-FK1A330R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEFK1A330AR
PanasonicEEE-FPA330UAR
Cap Aluminum 33uF 10V 20% (4 X 5.8mm) SMD 0.85 Ohm 160mA 2000h 105°C Embossed T/R
Cornell DubilierAFK336M10C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMZA100ADA330ME61G
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105°C Cardboard T/R
33UF 10 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CD SERIES 2000H 5 (DIA.) X 5.8MM
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 33uF 5x5.8
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):10V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uwd Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UWD1A330MCL1GS