Nichicon UCA2V6R8MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 350V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Obsolete
数据表和文档
Stock
548
Authorized Distributors
0
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
17.5006 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
NichiconUCS2V6R8MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 350V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCA2G6R8MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 400V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUCA2G6R8MPD
Wurth Elektronik860241375001
WCAP-AT1H Aluminum Electrolytic Capacitors
BXA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm 卤20% 6.8muF 400V
Radial ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 400V 6.8muF 20%
描述
6.8uF 350V 卤20% 110mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL