KYOCERA AVX UCA2G6R8MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 400V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
Stock
25,962
Authorized Distributors
3
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
6.8 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
110 mA
84 mA
84 mA
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
NichiconUCA2V6R8MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 350V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCS2V6R8MPD1TD
6.8uF 350V 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCS2W6R8MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 450V 6.8muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKXJ421ELL6R8MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF
Radial ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 450V 6.8muF 20%
BXA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm 卤20% 6.8muF 400V
描述
6.8uF 400V 卤20% 110mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 6.8uF 400V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 220mA 10000h 105C Ammo