Nichicon LQS2W471MELC45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.37%
Stock
432
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
705 mΩ
705 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.78 A
1.74 A
1.74 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
45.0088 mm
45.0088 mm
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicEETHD2W471KJ
Cap Aluminum 470uF 450V 20% (30 X 45mm) 10mm 1740mA 3000 hr 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 470muF 卤20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
描述
卤20% 2.5454A@50kHz 10mm 450V 470uF Plugin,D35xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
470¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.78A@ 120Hz,2.5454A@ 50 kHz ,D35xL45mm , 35mm*47mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2W471MELC45
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 470 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS