Nichicon LQS2W181MELZ45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
Stock
101
Authorized Distributors
2
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Chassis Mount
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
870 mA
900 mA
900 mA
Height - Seated (Max)
46.99 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
相关零件
PanasonicECO-S2GA181CA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 950mA 3000h 105°C Bulk