KYOCERA AVX LLS2W820MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Nichicon SCT
Newark
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.24%
Stock
2,064
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.043 Ω
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
860 mA
830 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
KYOCERA AVXLGU2G820MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU2W820MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 82muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS2GA820CA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 640mA 3000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik861221483002
WCAP-AIE8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconLLS2G820MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LR820M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.8A 3000h 85C Bulk
82¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 85¡ãC 1.144A@ 50 kHz,800mA@ 120Hz ,D22xL25mm , 22mm*25mm*25mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 450V, 20%, Snap In; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Nichicon LLS2W820MELZ