Cornell Dubilier 381LR820M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet6 页4 年前
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+93.17%
Stock
25,277
Authorized Distributors
6
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.44 Ω
Ripple Current
550 mA
640 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
PanasonicEET-ED2G820BA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicEETED2W820BA
Cap Aluminum 82uF 450V 20% (22 X 30mm) 10mm 1.617 Ohm 800mA 3000 hr 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LX820M400H012
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 380LX820M400H012
PanasonicECOS2GA820CA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 640mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier380LX820M450H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 380LX820M450H022
NichiconLGUW6820MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 420V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 82uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LR820M400H012
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 400V; Capacitance:82Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LR820M400H012