Nichicon LKG1J102MESZBK
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 63V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Nichicon SCT
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,579
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
332 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
Ripple Current
1.85 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-11-30
LTD Date2024-05-31
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 50V 1000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 80V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 80V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicEEUFC1H102
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 1000muF 50V
PanasonicEEUFC1H102B
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2235mA 5000h 105C Automotive Ammo
United Chemi-ConEKMG500ELL102MK25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 950mA 1000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
卤20% 1.85A@120Hz 10mm 63V 1000uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 1000Uf, 63V, 20%, Can; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):63V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LKG1J102MESZBK