Nichicon LKG1H102MESYBK
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 50V 1000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-11-30
LTD Date2024-04-11
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 63V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 63V 1000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
United Chemi-ConEKMG630ELL102ML25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 930mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG630EC3102ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKMG630ETS102ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 50volts 1000uF 20%
卤20% 1.5A@120Hz 10mm 50V 1000uF Plugin,D20xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 1000Uf, 50V, 20%, Can; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):50V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LKG1H102MESYBK