Nichicon LKG1J102MESYBK
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 63V 1000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-11-30
LTD Date2024-05-31
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 80V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKG 80V 1000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUFG1J102MHM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 63V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL102MK25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 950mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG630ELL102ML25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 930mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY500ELL102ML30S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2150mA 8000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
卤20% 1.85A@120Hz 10mm 63V 1000uF Plugin,D20xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 1000Uf, 63V, 20%, Can; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):63V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:30Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LKG1J102MESYBK