KYOCERA AVX LGW2W471MELC45
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-7.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
21,362
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
705 mΩ
705 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.67 A
1.74 A
1.74 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
45.0088 mm
45.0088 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSLPX471M400E4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm