Cornell Dubilier SLPX471M400E4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
数据表和文档
New Yorker Electronics
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.98%
Stock
23,463
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
423 mΩ
Ripple Current
2.51 A
2.51 A
2.51 A
Height - Seated (Max)
45.0088 mm
45.0088 mm
45.0088 mm
相关零件
Cornell Dubilier380LX471M450A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX471M400A452
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20%( 35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2400mA 3000h 85C
Cornell Dubilier380LX471M450A052
PanasonicECET2WP471EA
Cap Aluminum 470uF 450V 20% (35 X 50mm) 0.423 Ohm 2530mA 3000 hr 85°C Bulk
KYOCERA AVXLLS2G471MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
KYOCERA AVXLGW2W471MELC45
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.423 Ohm 2510mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400V 20%
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 470uF;Snap-In;Vol-Rtg 400V;30X45;85C | Cornell-Dubilier SLPX471M400E4P3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 400V, 20%, SNAP-IN; Capacitance: 470µF; Voltage(DC): 400V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lifetime @ Temperature: 4000 hours @ 105°C; Polarity: Polar; S 52R2395
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 400V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Lpx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.423Ohm; Altura:45Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier SLPX471M400E4P3