Nichicon LGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon LGU2A821MELA 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
427
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
202 mΩ
Ripple Current
1.35 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
相关零件
Cornell Dubilier381LX821M100J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1K821MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX821M080H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 80V 820uF SNAP-IN
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 80V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100volts 820uF 0.2 25x25 105c
Capacitor,820Uf,100Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LGU2A821MELA
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 820 μ F, 100 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP TH