Nichicon LGU1K821MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Nichicon SCT
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon LGU1K821MELZ 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1,087
Authorized Distributors
5
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
222 mΩ
222 mΩ
Ripple Current
1.11 A
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
Cornell Dubilier381LX821M100J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
NichiconLGU2A821MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier381LX821M080H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 80V 820uF SNAP-IN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
描述
卤20% 1.11A@120Hz 10mm 80V 820uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
820¦ÌF 80V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.11A@ 120Hz,1.2765A@ 50 kHz ,D22xL25mm , 22mm*25mm*27mm
Capacitor,820Uf,80Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon LGU1K821MELZ
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 820 μ F, 80 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 80V SNAP TH