Nichicon LGN2W181MELA35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-3.64%
Stock
1,081
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Chassis Mount
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
870 mA
920 mA
920 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
37.0078 mm
37.0078 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXLGU2G181MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 180muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLGU2F181MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX181M450E1P3
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 1.47 Ohm 1350mA 3000h 85C
United Chemi-ConEKMS401VSN181MQ25S
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 990mA 3000h 105C
United Chemi-ConEKMS451VSN181MR25S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 1060mA 3000h 105C
描述
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 870mA 3000h 105C Bulk
卤20% 1.2441A@50kHz 10mm 450V 180uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
LGN ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.984Dia 25.00mm ±20% 180muF 450V