Nichicon LGN2V181MELZ30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 350V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LX181M400K022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LX181M400K022
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LX181M450K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
GN Series 180 uF 400 V 105°C Ø25 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
卤20% 1.287A@50kHz 10mm 350V 180uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 350 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGN2V181MELZ30
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP TH