Nichicon LGN2G181MELA30
GN Series 180 uF 400 V 105°C Ø25 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet4 页18 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.74%
Stock
2,743
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Chassis Mount
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
950 mA
970 mA
970 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
NichiconLGUW6181MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 420V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMS3B1VSN181MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
MXG Series 180 µF 400 V ± 20 % Snap Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400volts 180uF 105c 25x30x10L/S
卤20% 950mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D25xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS