Nichicon LGG2G181MELA25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 400V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+54.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,502
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
730 mA
1.12 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMH451VNN181MA25T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 1330mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAR 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
PanasonicEET-HC2S181JA
Cap Aluminum 180uF 420V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 910mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2W181KA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 870mA 2000h 105°C Bulk
描述
GG Series 180 uF 400 V 105°C Ø25 x 25 mm Snap-in Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
卤20% 730mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D25xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS