Nichicon LAR2W181MELA35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAR 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Future Electronics
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.33%
Stock
14,467
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
870 mA
870 mA
870 mA
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
相关零件
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMQ401VSN181MP35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 400V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEETHC2G181BA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 950mA 2000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
PanasonicEET-HC2W181KA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 870mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2W181DA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 870mA 2000h 105°C Bulk
描述
卤20% 1.0005A@50kHz 10mm 450V 180uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Permissible Overvoltage Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
180¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 1.0005A@ 50kHz,870mA@ 120Hz ,D25xL35mm , 35mm*35mm
LAR Series 450 v 180 uf 105'c 25x35mm 2k hours Snap-in Aluminum Electrolytic
Capacitor, 180 MFD, 450VDC, Snap In
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LAR2W181MELA35
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH