NIC Components NRWA101M10V5X11F
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 3.2 Ohm 89mA 1000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Future Electronics
NIC Components
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,066
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
89 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2003-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRE-S101M10V 6.3X7F
Cap Aluminum 100uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 3.32 Ohm 80mA 1000 hr 85°C Bulk
100uF 10V ±20% Plugin,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1CKA101
Cap Aluminum 100uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 91mA 1000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1CHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A0JKS101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NICHICON UVZ1C101MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 16V, 20%, RADIAL
描述
NRWA Series 100 uF 10 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount