Nichicon UVZ1C101MDD1TD
Nichicon UVZ1C101MDD1TD Aluminum Electrolytic Capacitor, 100UF, 16V, 20%, Radial
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
Newark
Future Electronics
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
14,494
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
115 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
相关零件
United Chemi-ConEKMG160ELL101ME11D
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 110mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-1CHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1CHG101I
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECE-A1CKA101
Cap Aluminum 100uF 16V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 91mA 1000h 85°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 115mA 1000h 105C Ammo
VZ Series 100 uF 16 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
115mA@120Hz 卤20% 2mm 16V 100uF Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 16V, 20%, RADIAL; Capacitance: 100µF; Voltage(DC): 16V; Capacitance Tolerance: ± 2; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 16V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1C101MDD1TD