NIC Components NRSS222M25V12.5X25F
Capacitor Aluminum 2200uF 25VDC 20% 12.5 X 25mm RDL 5mm 0.14 Ohm 1300mA 2000 hr Bulk
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
NIC Components
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-90.88%
Stock
11,398
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRSS222M16V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.16 Ohm 1150mA 2000h 85C Bulk
KYOCERA AVXUVR1C222MHD1TO
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM222
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 920mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1AM222B
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 920mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
NRSS Series 2200 uF 25 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount