NIC Components NRSS222M16V12.5X20F
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 0.16 Ohm 1150mA 2000h 85C Bulk
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
NIC Components
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.35%
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,190
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Dielectric
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
Max Operating Temperature
85 °C
85 °C
85 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
-40 °C
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRSS222M25V12.5X25F
Capacitor Aluminum 2200uF 25VDC 20% 12.5 X 25mm RDL 5mm 0.14 Ohm 1300mA 2000 hr Bulk
PanasonicECA-1AM222
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 920mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA0JM222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM222B
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 16V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
NRSS Series 16 V 2200 uF 12.5 x 20 mm LS=5 mm Radial Electrolytic Capacitor