NIC Components NACE470M63V8X10.5TR13F
Capacitor Aluminum 47uF 63VDC 20% 8 X 10.5mm SMD 4.24 Ohm 170mA 2000 hr T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
318
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.24 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
170 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
NACE Series 47 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACK470M16V5X6.1TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 6.3mm) SMD 0.7 Ohm 170mA 1000h 105C T/R
描述
NACE Series 63 V 47 uF 8 x 10.5 mm SMT CAN Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333