NIC Components NACE470M25V6.3X6.3TR13F
NACE Series 47 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Future Electronics
NIC Components
Jameco
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
Capacitor Aluminum 47uF 63VDC 20% 8 X 10.5mm SMD 4.24 Ohm 170mA 2000 hr T/R
NIC ComponentsNAZK470M35V6.3X6.1NBF
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 250mA 2000h 105C T/R
NACEW Series 47 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 4.94 Ohm 68mA 2000h 85C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 47muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Cap, 47Uf, 25V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:4.94Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Nace Series; Capacitor Terminals:Solderrohs Compliant: Yes |Nic Components NACE470M25V6.3X6.3TR13F