Nexperia PESD12VU1UT,215
PESDxU1UT Series 12 V 1.5 pF ESD Protection TVS Diode - SOT-23
Production
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2009-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
NexperiaPESD5Z12,115
200W 35V 14.1V 12V SOD-523 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
PESDxU1UT Series 20.3 V 1.5 pF Ultra Low Capacitance ESD Protection Diode-SOT-23
5A 40V 160W 17.6V Unidirectional 15V SOD-523 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
onsemiSL15T1G
SL05T1 Series 18.5 V 300 W Surface Mount Low Capacitance TVS - SOT-23-3
onsemiSL12T1G
SL05T1 Series 24 V 300 W Uni-Directional Low Capacitance TVS Diode
TVS Diodes & ESD Suppressors; ESD9X12ST5G; ON SEMICONDUCTOR; 12 V; 23.7 V; 13.5 V; 13.5 V
描述
39V 200W 14.2V 12V SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
ESD Protection Device, TVS, 39 V, SOT-23, 3 Pins, 12 V, PESD1
ESD DIODE, 39V, Dual Common Anode, SOT-23; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:12V; Clamping Voltage Vc Max:39V; Diode Configuration:Dual Common Anode; Peak Pulse Current Ippm:5A; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3
DIODE, TVS, 15NA, 12V, SOT-23; Clamping Voltage Vc Max: 39V; Diode Case Style: SOT-23; No. of Pins: 3Pins; Operating Voltage: 12V; Power Dissipation Pd: -; Product Range: PESD1 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Breakdown Voltage: 15V; Breakdown Voltage Max: 16.7V; Breakdown Voltage Min: 14.2V; Breakdown Voltage Range: 14.2V to 16.7V; Breakover Voltage Min: 14.2V; Capacitance Cd @ Vr Max: 1.5pF; Capacitance Cd @ Vr Typ: 0.6pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max: 39V; Diode Type: Bidirectional TVS; Operating Temperature Max: 150°C; Operating Temperature Min: -65°C; Operating Temperature Range: -65°C to +150°C; Peak Pulse Current Ippm: 5A; Peak Pulse Power Dissipation: 200W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 12V; SMD Marking: AR; Stand-off Voltage: 12V; TVS Polarity: Unidirectional; Termination Type: Surface Mount Device