Nexperia BZX84-C2V4,215
Diode Zener Single 2.4V 5% 250mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Datasheet16 页13 年前
TME
Factory Futures
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
2.4 V
2.4 V
Tolerance
8 %
8 %
Power Dissipation
350 mW
350 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
50 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMBZ5248B
Diode Zener Single 18V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6V 350mW 900mV
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
BZX84 Series 2.4 V ±5 % 250 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 2.4V V(Z), 5%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
BZX84-C2V4,215,DIODE ZENER 5 P CT TAPE-7, SOT23, R76<AZ
2.4V Zener Diode BZX84 0.25W SOT-23
RS APAC
DIODE, ZENER, 2.4V, 0.25W; Zener Voltage Vz Typ:2.4V; Power Dissipation Pd:250mW; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:TO-236AB; No. of Pins:3; MSL:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)