Diodes Inc. BZX84C2V4-7-F
BZX84C2V4 Series 350 mW 2.4 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
Zener Voltage
2.4 V
Tolerance
8 %
Power Dissipation
350 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C2V7-7-F
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 2.7V 7.41% 100Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C3V0-7-F
BZX84C3V0 Series 350 mW 3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84C3V3-7-F
BZX84 Series 3.3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
onsemiBZX84C4V3
BZX84C Series 350 mW 4.3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C4V7
BZX84C Series 350 mW 4.7 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84C3V3
BZX84C Series 350 mW 3.3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
描述
Zener Diode Single 2.4V 8.33% 100Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Housing type: SOT-23 Package: SMD Power dissipation: 350 mW Zener resistance: 600 Ohm Zener voltage: 2.4 V
BZX84C2V4-7-F,ZENER DIODE SOT- 23 350MW 2.4V ROHS 3K<AZ
Zener Diode, 2.4V V(Z), 8.33%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
Zener / Zener Diodes 2.4V 2.90 x 1.30mm SMT SOT23 300mW