Murata RDER72E103K1M1H03A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1812
数据表和文档
3 个月趋势:
-46.62%
Stock
40,002
Capacitance
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
3.15 mm
3.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
Yageo GroupC322C103K2R5TA
C322 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL / 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk
卤10% 250V 10nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC320C103K2R5TA
C320 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
描述
Cap Ceramic 0.01uF 250V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
Cap, Mlcc, 0.01Uf, 250V, Radial Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. RDER72E103K1M1H03A
CAP CER 10000PF 250V X7R RADIAL
CAP, MLCC, 0.01UF, 250V, RADIAL;
10nF ¡À10% X7R 250V 4.5mm*3.15mm*5mm