Murata RDER72A103K0M1H03A
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
数据表和文档
TME
Datasheet23 页3 年前
3 个月趋势:
-8.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Stock
21,599
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
相关零件
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupC317C103K1R5TA
317 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupC317C103K1R5CA
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125C Bulk
KYOCERA AVXSR151C103KAR
Capacitor Ceramic 0.01uF 100 Volt X7R 10% Radial 2.54 mm 125C
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL / 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1610
Radial RDE 100V 10000pF ±10% X7R
10nF ¡À10% X7R 100V 4mm*2.5mm*6mm
Cap, 0.01Uf, 100V, Mlcc, Radial; Capacitance:0.01Μf; Voltage Rating:100V; Product Range:Rde Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5Mm; Operating Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. RDER72A103K0M1H03A