Murata RCER72A222K0A2H03B
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1410
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
2,580
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
1410
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
相关零件
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 2010
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1610
Yageo GroupC317C222K1R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C222K1R5TA
±10% 100V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
KYOCERA AVXSR151C222KARTR2
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
描述
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
2.2nF ¡À10% X7R 100V 3.6mm*2.5mm*3.5mm
CAP, 2200PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: RCE Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 2.5mm; Opera