Murata RDER72A222K0K1H03B
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1610
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
988
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
RCE Radial Ceramic Capacitor 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm X7R ±10% 2200pF
Yageo GroupC317C222K1R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C222K1R5TA
±10% 100V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
KYOCERA AVXSR151C222KARTR2
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 2200pF 10% X7R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1812
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
2.2nF ¡À10% X7R 100V 4mm*2.5mm*6mm
CAP, 2200PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5mm; Operati