Murata PRG18BC3R3MM1RB
Thermistor PTC 3.3 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad T/R Automotive
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Farnell
Ciiva
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
3D下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2014-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thermistor PTC 3.3 Ohm 20% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad Embossed T/R
TE ConnectivityMINIASMDC020F-2
PTC Resettable Fuses 30V 10A 3.3Ohms
BournsMF-R020
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60V 40A 0.4W 2.2s 1.5Ohm Radial 7.4 X 3.1mm
BournsMF-R020-2
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60V 40A 0.4W 2.2s 1.5Ohm Radial 7.4 X 3.1mm T/R
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60VDC 40A 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag Automotive
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 60V 40A 0.4W 2.2s 1.5Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo Automotive
描述
Thermistor PTC 3.3Ohm 20% 2-Pin 0603 Paper T/R
PTC Resettable Fuse, 3.3ohm, Surface Mount
400mA 16V 6A 180mA 3.3¦¸ 0603 1.6mm*800¦Ìm*950¦Ìm
Thermistors - PTC 3.3 Ohm 20% 16volts
3.3 Ohm 2% 16volts, POSISOR CHIP TYPE AND MINI ELEMENT
Ptc Thermistor, 3.3R, Smd; Zero Power Resistance At 25°C:3.3Ohm; Thermistor Mounting:Smd; Product Range:Posistor Prg Series; Operating Voltage Max:16V; Applications:Over Current Protection; Operating Temperature Min:-10°C; Automotiverohs Compliant: Yes |Murata PRG18BC3R3MM1RB