Murata LQW18ANR10J0ZD
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+256%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR10J0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号
下载
Stock
46,221
Authorized Distributors
6
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
220 mA
220 mA
DC Resistance (DCR)
680 mΩ
680 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2018-02-23
描述
Fixed Inductor 0603 100nH ±5% 220mA 680mΩ 1.8GHz 34@150MHz
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE fixed air core inductor -55C~125C 1.8GHz 680mOhm Max 100nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.1uH 5% 100MHz 34Q-Factor Non Magnetic 0.22A 0.68Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200