Murata LQW18ANR10J00D
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 5% 100MHz 34Q-Factor 220mA 680mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页9 年前
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR10J00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Stock
46,221
Authorized Distributors
6
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
220 mA
220 mA
DC Resistance (DCR)
680 mΩ
680 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 91nH 5% 100MHz 34Q-Factor 230mA 640mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 280mA 800mOhm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 150MHz 31Q-FactorCeramic 0.26A 0.66Ohm DCR 0603 T/R
Multilayer Inductor, 100 nH, 1.37 ohm, 700 MHz, 200 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Inductor, Aec-Q200, 100Nh, 700Mhz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005SR10JTD25
描述
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Wirewound Inductor, 100 nH, 0.68 ohm, 1.8 GHz, 220 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
High Frequency Inductance 680mΩ 100nH ±5% 220mA 1.8GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 100Nh, 0.22A, 0603, Unshielded; Inductance:100Nh; Product Range:Lqw18An_00 Series; Dc Current Rating:220Ma; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.68Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18ANR10J00D