Murata LQW18AN52NG80D
General Purpose Inductor, 0.052uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN52NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
21,891
Authorized Distributors
5
Inductance
52 nH
52 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
270 mΩ
270 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.2GHz 1.8Ohm Max 56nH
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.052uH 2% 100MHz 35Q-Factor Non Magnetic 0.75A 0.27Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 52nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 2.75GHz 750mA 35@200MHz 52nH 270m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 52nH
INDUCTOR, 52NH, 2.75GHZ, 0.75A, 0603;
FIXED IND 52NH 750MA 0.27OHM SMD