Murata LQW18AN43NJ80D
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Geoflip
Datasheet13 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN43NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
57,952
Authorized Distributors
5
Inductance
43 nH
43 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
840 mA
840 mA
DC Resistance (DCR)
210 mΩ
210 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.041uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.044uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 100MHz 55Q-FactorCeramic 1A 0.12Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 130mOhm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1206 T/R
描述
100MHz 2.78GHz 840mA 40@250MHz 43nH 210m¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 43nH
INDUCTOR, 43NH, 2.78GHZ, 0.84A, 0603;
FIXED IND 43NH 840MA 0.21OHM SMD
840mA 43nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS