Murata LQW18AN41NJ80D
General Purpose Inductor, 0.041uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN41NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1
Inductance
41 nH
41 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 100MHz 55Q-FactorCeramic 1A 0.12Ohm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1206 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 730mA 90mOhm DCR 0805 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 65Q-Factor Ceramic 1.1A 0805 T/R
描述
INDUCTOR, 41NH, 3.28GHZ, 1A, 0603;
FIXED IND 41NH 1A 0.16OHM SMD
LQW18 0603 COIL 41nH 5%