Murata LQW18AN36NJ80D
General Purpose Inductor, 0.036uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-46.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN36NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
18,124
Authorized Distributors
4
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
910 mA
910 mA
DC Resistance (DCR)
200 mΩ
200 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 100MHz 55Q-FactorCeramic 1A 0.12Ohm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 33nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1206 T/R
Ind Chip Wirewound 33nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
描述
100MHz 3GHz 910mA 37@250MHz 36nH 200m¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 36nH
FIXED IND 36NH 910MA 0.2OHM SMD
INDUCTOR, 36NH, 3GHZ, 0.91A, 0603;