Murata LQW18AN33NJ80D
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-57.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN33NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
54,206
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.1 A
1.1 A
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.031uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 33nH 5% 50MHz 75Q-Factor Ceramic 1.3A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.03uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 200mA 670mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.033uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.65Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENHK100533NJ-T
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.033uH 5% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.1A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
100MHz 3.15GHz 1.1A 40@250MHz 33nH 110m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*990¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 33nH
INDUCTOR, 33NH, 3.15GHZ, 1.1A, 0603;
FIXED IND 33NH 1.1A 0.11OHM SMD