Murata LQW18AN33NG80D
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-26.42%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN33NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
76,271
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.1 A
1.1 A
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.03uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.031uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 2% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 0.14Ohm DCR 1008 T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.6GHz 1.5Ohm Max 33nH
Inductor RF Wirewound 0.033uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.47A 0.21Ohm DCR 0603 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.033uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.1A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
Fixed Inductor 0603 33nH ±2% 1.1A 110mΩ 3.15GHz 40@250MHz
100MHz 3.15GHz 1.1A 40@250MHz 33nH 110m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 33NH 1.1A 0.11OHM SMD