Murata LQW18AN2N2C80D
Ind RF Chip Wirewound 2.2nH 0.2nH 100MHz 24Q-Factor Air 3.2A 0603 Paper T/R
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.50%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN2N2C80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
42,450
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 nH
2.2 nH
Tolerance
9.09 %
9.09 %
Current Rating
3.2 A
3.2 A
DC Resistance (DCR)
18 mΩ
18 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
FIXED IND 2.2NH 2.53A 22MOHM SMD / 2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.53 A 22mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Wirewound Inductor, 2.2 nH, 0.022 ohm, 15.5 GHz, 2.53 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0022uH 0.5nH 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 2.53A 0.022Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.4nH 0.2nH 100MHz 30Q-Factor Ceramic 2.53A 22mOhm DCR 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.4nH 0.5nH 100MHz 30Q-Factor 2530mA 0402 Paper T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 2.3nH 0.1nH 100MHz 30Q-Factor 2530mA 0402 Paper T/R
描述
Avnet Japan
FIXED IND 2.2NH 3.2A 18 MOHM SMD / 2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 3.2 A 18mOhm Max 0603 (1608 Metric)
General Purpose Inductor, 0.0022uH, 9.0909%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor, 2.2Nh, 15Ghz, 3.2A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN2N2C80D