Murata LQW15AN2N4B80D
2.4 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.53 A 22mOhm Max 0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+45.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN2N4B80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Inductance
2.4 nH
2.4 nH
Tolerance
4.1667 %
4.1667 %
Current Rating
2.53 A
2.53 A
DC Resistance (DCR)
22 mΩ
22 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind RF Chip Wirewound 2.2nH 0.2nH 100MHz 24Q-Factor Air 3.2A 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 0.2nH 100MHz 18Q-Factor Non Magnetic 2.4A 0.026Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Current Wirewound 2.2nH 0.2nH 250MHz 22Q-Factor Ceramic 2.1A 0402 T/R
描述
100MHz 15.5GHz 2.53A 30@250MHz 2.4nH 22m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 0.1nH 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 2.53A 0.022Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 4.1667%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 2.4nH
FIXED IND 2.4NH 2.53A 22MOHM SMD
2.53A 2.4nH 0402 Power Inductors ROHS