Murata LQW18AN28NJ80D
General Purpose Inductor, 0.028uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN28NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Inductance
28 nH
28 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
98 mΩ
98 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1206 T/R
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.03uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 42Q-Factor 590mA 116mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 75Q-Factor Ceramic 1.3A 0805 T/R
描述
Ind Chip Wirewound 28nH 5% 0603 Paper T/R
FIXED IND 28NH 1.2A 0.098OHM SMD
INDUCTOR, 28NH, 3.6GHZ, 1.2A, 0603;