Murata LQW18AN24NG80D
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN24NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,511
Authorized Distributors
6
Inductance
24 nH
24 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.3 A
1.3 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
86 mΩ
86 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.023uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.024uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.49A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 24nH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.3A 86mOhm DCR 0603 T/R
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 3.45GHz 86mOhm Max 24nH
100MHz 3.45GHz 1.3A 40@250MHz 24nH 86m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 24NH 1.3A 0.086OHM SMD
INDUCTOR, 24NH, 3.45GHZ, 1.3A, 0603;
Fixed Inductors 1.65x0.99mm 24nH 1300mA+/-2%