Murata LQW18AN12NJ10D
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 5% 100MHz 38Q-Factor 750mA 71mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页14 年前
Datasheet2 页17 年前
Future Electronics
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-58.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN12NJ10D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
91,631
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
71 mΩ
71 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 13nH 5% 100MHz 35Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 600mA 0603
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.012uH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 0.7A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Wirewound Inductor, 12 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0603 [1608 Metric], AISC-0603 Series
描述
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 12 nH ±5 % 750 mA 0.071 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor, 12Nh, 5Ghz, 0.75A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN12NJ10D