Murata LQW15CN96NJ00D
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.096uH 5% 100MHz Ferrite 0.73A 0.16Ohm DCR 0402 T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页14 年前
Datasheet4 页4 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.65%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15CN96NJ00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-11-01
相关零件
General Purpose Inductor, 0.096uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 0.85A 0.3Ohm DCR 1206 T/R
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 25.2MHz 60Q-Factor Ceramic 0.65A 0.56Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 5% 100MHz 34Q-Factor 220mA 680mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 5% 100MHz 20Q-Factor 120mA 2.52Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
Ind Chip Wirewound 96nH 5% 0402 Paper T/R
100MHz 1.1GHz 730mA 18 96nH 160m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 96nH
FIXED IND 96NH 730MA 0.16OHM SMD
Data Line Filter, 1 Function(s), 0.73A, 2 Pin(s)
INDUCTOR, 96NH, +/-5%, CHOKE; Inductance: 96nH; Product Range: -; DC Current Rating: 730mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.16ohm; Inductance Tolerance: ±